четвер, 28 листопада 2013 р.

Євросоюз відмовився фінансувати Україну за польським сценарієм

Єврокомісар Штефан Фюле здивований сумою , яку Україна називає для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

За його словами , цифра в 160 мільярдів євро не заслуговує довіри і не є сумірною , заявив він на бізнес -форумі у Вільнюсі за участю віце -прем'єра України Сергія Арбузова , повідомляє "Українська правда". Вищевказану суму називають деякі особи як оцінки витрат України .

Хроніка подій Перший день Вільнюса

"Ця сума , навіть якщо розподілити її на 10 років , буде відповідати 10 % від ВВП України на рік. Це глибоко суперечить досвіду країн, що вступили в союз з Європою , в яких загальні витрати становили всього кілька відсотків ВВП на рік. Я розчарований , що фінансування, необхідне українським підприємствам для модернізації , озвучується в якості витрат , а не інвестицій Українська економіка потребує величезних інвестицій , але це не витрати " , - зазначив Фюле.

Єврокомісар підкреслив , що єдиними витратами є витрати на бездіяльність , " яке потягне стагнацію економіки і піддасть ризику економічне майбутнє і здоров'я країни".

Заступник міністра закордонних справ Польщі Катажина Пелчинський - Наленч заявила , що Україна не зможе отримати допомогу в тому розмірі , в якому її отримала свого часу Польща на увазі нової міжнародної ситуації , пише УНІАН.

За її словами , в той час Польща була в кращій ситуації , ніж сьогодні Україна , в тому числі завдяки іншому положенню в самому ЄС і на міжнародній арені.

"Аргумент , що Польща отримала стільки , і ми теж хочемо стільки , м'яко кажучи неправильно , тому що зараз інші реалії , і чи Україна хоче модернізуватися в цих реаліях , або образитися і не модернізуватися " , - зазначила вона.

Єврокомісар ЄС почекає готовності України до підписання Асоціації

Раніше Фюле заявляв про те , що Угода може бути підписана тоді , коли Україна буде до цього готова.

Минулого тижня Україна зупинила переговори про підписання угоди про асоційоване членство з ЄС.

Немає коментарів:

Дописати коментар